Угледни час у Сувом Долу

Дана 13. фебруара 2023. године, у присуству директора и педагога школе, реализован је час наставног предмета Ликовна култура на коме су ученици радећи по принципу изокренуте учионице били у прилици да самостално, али и уз повремене консултације са учитељем прошире знања не само о колажу, већ и зачетницима и подврстама ове сликарске технике. Фотомонтажа, пачворк јастуче, репродукције уметничких дела и интерактивни квиз који је за циљ имао откривање фотографије шведске глумице Ингер Нилсон којој је додељена улоге Пипи Дуге Чарапе, књижевне јунакиње ученицима најчешће препознатљиве по хаљини сашивеној од разноврсних комадића тканина. Поменути дигитализовани материјали коришћени на овом часу доказ су да се ИКТ успешно може применити и на часовима овог наставног предмета. Радећи у пару, настали су занимљиви портрети које су ученици током естетске анализе оценили као занимљиве.