У СУСРЕТ ДАНУ ПЛАНЕТЕ

У сусрет Дану планете организован је еколошки маскенбал у Сувом Долу, где су ученици од првог до четвртог разреда дефиловали кроз село у костимима од рециклажног материјала. Циљ еколошког маскенбала је да се скрене пажња деци и одраслима на превелику употребу најлонских кеса и других материјала који загађују животну средину, а могу да се рециклирају. Циљ је очување здраве животне средине и живети у складу са природом.

Костими за еколошки маскенбал рађени су на часовима ваннаставних активности у сарадњи са родитељима. Након дефилеа, час физичког и здравственог васпитања организован је са истим циљем где су ученици наставили са „Играма рециклирања“.

Активности у сусрет Дану планете организовале су учитељице: Сребра Живковић, Невена Николић и Тамара Дулкан.