Хуманитарна приредба за Огњена

Овогодишња Дечија недеља у Жагубици отпочела је у знаку солидарности, љубави, подршке и хуманости. У понедељак, 2.октобра 2023.године у препуној сали Дома културе одржана је хуманитарна приредба за малог Огњена Ченаковића.

Иницијатор приредбе била је Основна школа „Моша Пијаде“ у Жагубици, чији су ученици свих разреда, са својим учитељима и наставницима, предано и мотивисано недељама унапред припремали занимљив програм. Тог понедељка деца су се смењивала на бини пуних сат и по, певајући, плешући, играјући, рецитујући, глумећи и све то уз осмех и са много стрпљења, знајући да доприносе нечему важном. Ту важност препознала је жагубичка публика окупивши се у великом броју и доказавши тиме да „Човек само срцем добро види“, те да њихов поглед досеже далеко, као и да препознаје тренутак када треба некоме помоћи. Деца Жагубице била су им захвална на томе, а и Огњен је. Том приликом, од продаје улазница прикупљено је 143 700 динара. У завршној тачки приредбе на бину су се, поред ученика, попели и сви запослени из школе како би кроз громогласно и емотивно извођење песме „За милион година“ послали поруку Огњену да није сам, има нас.

Огњен је корисник Хуманитарне фондације „Покрени живот“. На сајту фондације можете преузети све релевантне информације у вези са Огњеновом дијагнозом, лечењем и сумом новца која му је неопходна.