Дан розе мајица

Ученици IV-1 разреда су, поводом Дана борбе против вршњачког насиља, гледали различите видео снимке и радове поводом Дана розе мајица. Читали су причу о дечаку Чаку Мекнилу из Канаде и о томе зашто се баш сваке последње среде у фебруару обележава тај дан. Ученици су коментарисали свој доживљај и осећај да су били они у дечаковим ципелама. Разговарали су заједно са учитељицом о вршњачком насиљу и на који начин га спречити. Разговарало о емпатији, поштовању различитости и толеранцији. Свако од њих је записао своју поруку на табли. Након тога је сваки ученик за време часова Ликовне културе имао задатак да искроји мајицу, да је обоји розе бојицом.и да напише своју поруку. Ученицима је било занимљиво и различите поруке су наводили.
Учитељица: Дулкан Тамара

Поводом Дана розе мајица, који се обележава последње среде у фебруару месецу, у одељењу у Сувом Долу, с ученицима првог и другог разреда, организоване су разноврсне активности.
   Ученици су се најпре упознали с идејом о организовању Дана розе мајице, а затим су тимски украсили нашу необичну розе мајицу, креирану од хамера. То су чинили лепљењем порука против насиља и савета како да се са стресом изборимо. На крају је розе мајицу сваки ученик симболично, у знак протеста против насиља, обукао.
   Розе мајице биле су испирација да се сними и кратак видео-снимак којим су ученици још једном другове позвали на сарадњу и примерно понашање.
   Једна од активности било је и цртање чаробних балона, на којима се могло видети шта је то што доприноси да се ученик осећа добро у својој кожи, а стрелицама су, симболично, приказали шта је то што треба да се од тог чаробног балона одбије.
   Ученици су на часу одељењског старешине направили тзв. кутију среће у коју ће се сваког дана убацивати цедуљице на којима ће писати шта се лепо тога дана у школи догодило и шта је ученике чинило срећним. На тај начин ученици су желели да се увере да је много лепше да у себи и око себе траже пријатне, а не непријатне емоције.
   Украшена кутија среће постаће, према речима ученика, и њихов омиљени споменар који ће с времена на време отварати и присећати се лепог што им се у школи дешавало.
Учитељица: Јовичић Звонимирка