„Читајмо гласно“

Акција „Читајмо гласно“ спроведена је и ове године у нашој школи, као начин обележавања Националног дана књиге, 28. фебруара. Иницијатор акције јесте Друштво библиотекара Србије. Циљ ове активности јесте подстицање читања, афирмисање културе и уметности, као и промоција рада и сарадње наставника, учитеља и школских библиотекара.

Овогодишњи слоган акције „Читајмо гласно“ гласио је: „Читај да би живео“, а идејни творци били су чланови Читалачког клуба наше школе, који су уједно били главни носиоци акције. У улози модератора била је наставница Катарина Гаузановић, професор српског језика и књижевности.Ова читалачка акција одржана је у холу школе, а у њој су учествовали ученици старијих разреда.

У уводном делу акције, чланови Читалачког клуба преносили су својим вршњацима импресије поводом читања књига и истицали зашто је, по њиховом мишљењу читање значајно и неопходно, те које су све благодети читања.

Након тога, ученици су наглас читали одређене делове романа за децу „Игра птица“ ауторке Катарине Обрадовић, што је био подстрек за заједничко ћаскање о реченицама које су их навеле на размишљање о прочитаном.

За сами крај, на изненађење свих ученика, свим присутним се видео-снимком направљеним специјално за ту прилику,обратила ауторка поменутог романа Катарина Обрадовић, која је поздравила све ученике и упутила савете за буђење читалачког духа и неговање културе читања.